МИД Чехии указал место самозванцам из «народной дыры»

Category: #Политика Published: Tuesday, 30 August 2016 Written by mediaUA

Желание представителей «отдельных районов» востока Украины просунуть свое «народное» рыло как можно дальше за пределы «русского мира» нарвалось на адекватную реакцию дипломатов.
Посольство Чехии в Украине распространило следующее заявление:
«Позиція Міністерства закордонних справ Чеської Республіки до створення спілки самопроголошеної Донецької Народної Республіки в Остраві
Самозвана Донецька Народна Республіка не може мати акредитоване дипломатичне представництво у Чеській Республіці, оскільки Чеська Республіка не визнає її існування, вона не є суб’єктом міжнародного права і Чеська Республіка не має з нею дипломатичних відносин, тому Чеська Республіка не може ні приймати, ні реєструвати їхніх дипломатичних представників.
Те, що деякі називають «дипломатичним представництвом або представницьким центром» самопроголошеної Донецької Народної Республіки, є, за нашими даними, тільки зареєстрованою спілкою з розташуванням у місті Острава («Представницький центр ДНР, записана спілка»), і не можна вважати її як дипломатичне представництво відповідної держави. МЗС з цим центром не має жодних стосунків і не матиме.
Також на посаду почесного консула дана країна завжди повинна просити згоду з його діяльністю приймаючої країни. Якщо Чеська Республіка не визнає певну державу, то цілком логічно, що МЗС не може надати свою згоду із діяльністю почесного консула на своїй території, і це не відбулося у даному випадку.
Що стосується виступу Нелі Ліскової в якості почесної консулки даної держави, міністерство закордонних справ перевіряє цю ситуацію. Якщо буде підтверджено, що вона використовує цей титул для своєї популяризації, МЗС звернеться через офіційні канали, щоб вона негайно припинила використовувати таке означення».