З 1 січня в місцеві бюджети буде зараховуватися 5% рентної плати за користування надрами, - Порошенко

Category: #Политика Published: Monday, 04 December 2017 Written by mediaUA

Верховна Рада повинна прийняти Державний бюджет на 2018 рік, що передбачає подальше збільшення діючої дохідної бази місцевих бюджетів.

З 1 січня в місцеві бюджети буде зараховуватися 5% рентної плати за користування надрами, - Порошенко

Як передає mediaUA з посиланням на прес-службу Глави держави, про це

За його словами, майже три тисячі сільських і селищних рад вже утворили 665 об'єднаних територіальних громад.

Президент зазначив добровільний характер об'єднання громад "без якого-небудь тиску з боку центру".

"Об'єднані громади автоматично отримують у своє розпорядження 60% від податку на доходи фізичних осіб", - сказав Порошенко.

Він додав, що "це моментально призводить до дворазового, а в окремих випадках і шестиразового збільшення власних надходжень, власних повноважень, власних можливостей, власних прав, а значить і власної відповідальності".

Читайте на « mediaUA»: Рада планує розглянути проект Держбюджету 7 грудня, - Парубій

"Утворилася значна кількість мотивованих, матеріально заможних громад, які націлені самостійно і ефективно управляти власними справами, а не так, як це було раніше - просто каси з виплати маленької заробітної плати своїм працівникам", - підкреслив Президент.

Глава держави особливо підкреслив, що "досвід першопрохідців повинен повністю надихати інших". При цьому він зазначив, що влада пропонує "додаткові стимули, які повинні зняти сумніви тих, хто ще вагається".

"Спільними зусиллями, я сподіваюся, що ми маємо великі шанси на цьому тижні прийняти закон про Державний бюджет на 2018 рік у Верховній Раді України", - сказав Президент. Він зазначив, що в попередні роки такого своєчасного прийняття бюджету не було: "Бюджет приймався або наступного року, або під ялинку, 31 грудня, замість того, щоб у сім'ях святкувати Новий рік".

Читайте на « mediaUA»: 25% працездатного населення в територіальних громадах та містах облзначения працюють у сфері освіти, - Гриневич

Президент підкреслив, що "саме цей бюджет передбачає подальше збільшення діючої дохідної бази місцевих бюджетів". Він повідомив, що з 1 січня 2018 року до місцевих бюджетів буде зараховуватися 5% рентної плати за користування надрами.

Глава держави також повідомив, що на наступний рік також заплановано субвенцію на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад у розмірі майже 2 млрд гривень. В цілому ж державна підтримка проектів місцевого самоврядування в 2018 році складе 18,5 млрд грн.