Небайдужі городяни, щоб врятувати один з найстаріших будинків міста, відразу звернулися в Мерію, та весь Хмельницький став на захист. У міськраді відреагували досить адекватно: на місце Виїхав начальник управління культури, щоб на власні очі переконатися в ситуації.
Схоже, власники взялися за "реконструкцію" на свій розсуд, забувши, що на такі роботи потрібні певні дозволи. Адже цей будинок на розі вулиць Подільської та Грушевського є в реєстрі пам'яток архітектури місцевого значення.
"У наявності 100% порушення закону. Відповідно до цього треба діяти. Наступним кроком є ​​контроль громадськості за діями міського управління культури, яке повідомлено про вандалізм, і яке несе відповідальність за охорону пам'яток", - пише Западенко.
Ситуація викликали жваву дискусію в соцмережі. Пора створювати загони порятунку міста", - написав ще один активіст, Який, по суті, і почав дискусію, Андрій Попик.
"Німці себе такого не дозволяють, а нащадкам переможе раз плюнути", - відреагував археолог і письменник Володимир Захарьева.
На діалог активістів відреагував і глава управління культури Артем Ромасюкова: "Сьогодні був біля цього будинку. Завтра вранці управління культури звернеться в прокуратуру і в поліцію относительно законності ЦИХ варварськи дій ..."
Зрештою, активісти написали електронне звернення на ім'я міського голови Олександра Симчишин, щоб він особисто взяв під контроль ситуацію зі знищенням пам'яток архітектури в місті.