У список документів на квартиру в обов'язковому порядку входить техпаспорт. Він містить всі технічні характеристики нерухомості, у міру їх зміни необхідно замовляти новий документ. Тому важливо знати, де взяти техпаспорт на квартиру в новобудові і як при необхідності замовити новий.

ЩО ТАКЕ техпаспорт БТІ?
Технічний паспорт - документ, в якому представлена ​​вся технічна інформація про приміщенні чи будівлі в цілому, необхідна для інвентаризаційного і паспортного обліку об'єктів нерухомості в Україні. Виготовленням техпаспорта на квартиру та інші житлові та нежитлові об'єкти займається бті київ.

Документ використовується для оцінки приміщення або об'єкта капітального будівництва з метою визначення його стану і інвентаризаційної вартості. Співробітники БТІ ретельно відстежують вироблені перепланування в квартирі, попередньо видавши на них дозвіл. Це важливо для збереження житлового будинку в задовільному стані.

Чим відрізняється від інших документів
У власників житла часто виникає питання щодо відмінностей між техпланом, технічною освітою і кадастровим паспортами. Більшість власників квартир вважають видачу техпаспорта БТІ достатньою, а сам документ аналогічним зазначеним паперів.

За фактом же це три різні документи:

Техплан включає в себе технічну інформацію про об'єкт, прив'язку до будівлі і місцевості (в разі реєстрації земельної ділянки). Додатково в ньому міститься супутникова фотографія - місце розташування об'єкта.
Під технічним паспортом БТІ розуміють додаток до техплану - це спрощені відомості, за якими можна зробити висновки щодо об'єкта (в даному випадку квартири). Тут представлений план із зазначенням значень довжини кожної стіни в квартирі і розташування інженерних комунікацій.
Кадастровий паспорт містить інформацію, відображену в адресному реєстрі, а також номер об'єкта в єдину систему реєстрації будівель.
Будь багатоквартирний будинок після зведення здається забудовником співробітникам БТІ в повній мірі. Тільки після того як будівля проходить перевірку і вводиться в експлуатацію, обов'язкові документи виготовляються на кожну квартиру окремо. Власниками стають люди або компанії, які набувають житлову нерухомість, включаючи її в капітал підприємства.