Выбираем аккумулятор для авто отечественного производителя

Category: #технологии Published: Wednesday, 09 March 2016 Written by mediaUA

Щоб вибрати та купити аккумулятор для авто слід знатидеякі речі, та бути дуже обережним. При цьому потрібно виходити з технічних властивостей авто. Щоб не помилитися при виборі акумулятора, краще скористатися посібником з використання авто.
Виробник обов'язково підкреслює, який батареєю потрібно користуватися. Також слід звернути увагу на каталог виробників батарей. Якщо обидва ці варіанти недоступні, найпростіше запам'ятати назву попередньої батареї і купити таку ж. Тільки одного назви буде недостатньо. Слід подивитися на габарити батареї, її ємність, джерело струму, розташування клейм.
Для врахування габаритів, необхідно заміряти батарею за допомогою лінійки або рулетки. Важливо врахувати її довжину, глибину і висоту. Також потрібно подивитися, де саме розташована мінусова і плюсова клеми, адже є акумулятори як прямого, так і зворотного типу полярності. Якщо автовласник вибере батарею неправильної полярністю, він не зможе її підключити через відсутність в машині проводу необхідної довжини.
Будь-яка батарея має такі технічні характеристики, як ємність і пусковий струм. При наявності номінальної ємності акумулятор готовий спокійно утримувати заряд. Від ємності батареї залежить, наскільки довго триватиме холодними зимовими ночами авто, якщо на ньому не їздити. Також слід розуміти, що чим більше ємність батареї, тим більшим буде її розмір. Тому не потрібно сильно гнатися за ємними акумуляторами.
Перед тим як йти в магазин автозапчастин потрібно запам'ятати такі параметри акумуляторів, які слід враховувати: стан клем, ємність батареї, розмір, рівень пускового струму, що вимірюється в амперах. Пусковий струм - рівень розряду струму стартера в той момент, коли відбувається запуск автомобільного мотора. Щоб машину можна було використовувати в холодних районах, величина струму повинна бути хоча б 600 А. Оскільки акумулятори протягом тривалого часу лежать на прилавках, вони здатні втрачати номінальний заряд. Тому після придбання батарею не слід відразу ж ставити в авто. Її потрібно попередньо зарядити, навіть якщо продавець запевняє, що товар абсолютно новий.
Кожен акумулятор має маркування, яке візуально представляє собою набір цифр і букв. Якщо розбиратися в маркуванні, можна без зусиль знайти цікаву для батарею. Перша цифра позначає одночасно номінальну напругу і кількість послідовно зчеплених акумуляторів, що входять до складу батареї. Далі використовуються літери, які свідчать про функції батареї. Наприклад, абревіатура СТ має значення «стартерная». Далі після дефіса вказується номінальна ємність, а також відомості про матеріали, з яких зроблений акумулятор. Крім цих даних в маркуванні може зустрічатися слово «обслуговуюча». Воно означає, що при зменшенні щільності не слід заливати воду в батарею.
Таким чином, до вибору батареї потрібно підходити уважно. Для того щоб не помилитися, слід прислухатися до порад продавця-консультанта.